Ogrodzenia modułowe zyskują na coraz większej popularności dzięki swojej uniwersalności. Wiele rodzajów dostępnych na rynku płotów złożonych z modułów zaspokoi każdy gust.

Ogrodzenia modułowe charakteryzują się prostym montażem,  bez względu na wybrany model. Taki rodzaj płotów powstaje w zakładach produkcyjnych z elementów prefabrykowanych. Otwory i zaczepy skonstruowane są tak, aby poszczególne moduły pasowały do siebie. Na ogrodzenia modułowe składają się panele ogrodzeniowe, bloczki, słupki i murki podmurówki. W zależności od rodzaju ogrodzenia czy preferencji inwestora ogrodzenia modułowe mogą być uzupełnione o przęsła lub elementy drewniane.

Ogrodzenia modułowe i jego warianty

Najnowocześniejszym wariantem są ogrodzenia modułowe metalowe. Można je kupić bezpośrednio u producenta, ale dostępne są także w marketach budowlanych. Montuje się je w formie palisady, która zachwyca elegancją. Do wyprodukowania takiego płotu stosuje się ocynk malowany proszkowo, w celu zabezpieczenia produktu przed czynnikami atmosferycznymi.

Ogrodzenia  modułowe betonowe złożone jest z betonowych bloczków łączonych za pomocą kleju do betonu. Te bloczki zazwyczaj tworzą i podmurówkę i słupki. Stosuje się je także z metalowymi przęsłami palisadowymi. Ten wariant jest bardzo nowoczesny. Minusem jest koszt takiego płotu i długotrwałość montażu.

Ogrodzenia modułowe łupane wykonuje się z pustaków łupanych. Często ten wariant wykorzystywany jest w wiejskim otoczeniu. Wariant ten jest odporny na czynniki zewnętrzne względem innych rodzajów ogrodzeń z tej rodziny. Ten rodzaj ogrodzenia daje właścicielowi duże poczucie bezpieczeństwa, ale jest to rozwiązanie drogie z uwagi na koszt budowy konstrukcji. Trudno jest taki płot postawić samodzielnie, zatem montaż najczęściej zleca się wyspecjalizowanym firmom.

Ogrodzenia modułowe drewniane produkowane są z drewna świerkowego lub sosnowego. Ten wariant ogrodzenia należy poddać impregnacji, aby nie uległo korozji biologicznej.  To ogrodzenie montuje się łatwo za pomocą specjalnych zszywek. Ten rodzaj preferowany jest przez inwestorów, którzy wybrali ekologiczny tryb życia.

Oszczędność na montażu

Prosty montaż charakteryzuje ogrodzenia panelowe . Z postawieniem takiego płotu radzi sobie duża ilość inwestorów. Podstawą do prawidłowego postawienia płotu jest odpowiednio wymierzona odległość między słupkami. Jeśli jest ona dobrze wymierzona, panele będą idealnie pasować do przestrzeni, którą mają wypełnić. Ogrodzenia modułowe można montować na nierównym terenie stosując ustawienia schodkowe. Ogrodzenia modułowe można z łatwością rozbudować, a także zdemontować i ;postawić w innym miejscu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.