Czasami żyzna gleba, odpowiednie nawożenie i troskliwa pielęgnacja nie wystarczają, aby rośliny rozwijały się piękne i silne. Dobra energia w ogrodzie zależy od wielu czynników, na które nie mamy wpływu, jak chociażby położenia działki czy pobliskich źródeł wody. Każdy ogród rządzi się swoimi prawami, a rozmieszczenie wszystkich jego elementów ma kluczowe znaczenie.

Co wzmacnia osłabione rośliny?

Czasami źle rozplanowane rabaty i ścieżki oraz niekorzystnie usytuowane altany zaburzają krążenie dobrej energii w ogrodzie. To może znacząco wpływać na kondycję roślin. Kiedy nie można zmienić aranżacji, trzeba zmienić panującą aurę. Najlepiej przy pomocy kamieni o silnym działaniu. Oabione krzewy i kwiaty wzmacnia malachit. Piękny minerał w odcieniach zieleni może sprawić, że Twój ogród ukaże swoje nowe oblicze.

Czym jest malachit

Malachit, wbrew pozorom, jest jednym z najpospolitszych minerałów występujących na Ziemi. Należy do gromady węglanów, składa się z hydroksowęglanu miedzi z domieszkami – dlatego naturalnie występuje wszędzie tam, gdzie dochodzi do utleniania miedzi. Najczęściej występuje w formie ciemnobrunatnych nacieków albo skupień o nerkowatym kształcie. Malachit jest dość miękki i kruchy. Przybiera piękne odcienie zieleni i przepuszcza promienie słoneczne. Przekrojona bryła tego minerału nie jest jednorodna – może mieć pasiastą, wstęgową lub słojową budowę. Dlatego malachit jest tak popularny w jubilerstwie. Stosuje się go, nie tylko do wyrobu koralików, ale także dużych form, takich jak kaboszony, kamee czy gemmy. W większych ilościach występuje głównie w Rosji i w Stanach Zjednoczonych.

Moc malachitu

Malachit charakteryzuje się energią receptywną – przyciąga, koi, wycisza i uspokaja. Żywiołem malachitu jest Ziemia, wśród planet – współgra z Wenus. Jest nazywany kamieniem natury i ma w sobie pierwotną moc. Energia tego minerału przenika całą faunę i florę na świecie. Będąc w pobliżu malachitu odczuwamy jego działanie, przez pragnienie obcowania z naturą i przekonanie, że jej prawa są święte i nienaruszalne.

Jak wykorzystać ją w ogrodzie?

Malachit najbardziej pomaga roślinom, które wyglądają na osłabione. W pobliżu ich korzeni najlepiej zakopać kawałki minerału lub koraliki z niego wykonane. Będą wspomagały energetycznie nie tylko kwiaty, które tego potrzebują. Malachit potrafi odmienić całą energię w ogrodzie, a jego obecność wpłynie pozytywnie także na osoby, które będą często przebywać w strefie jego działania.

Malachit na zdrowie i dla ochrony

Koraliki czy wisiorki z tego minerału mają magiczny wpływ na zdrowie człowieka. Obcowanie z malachitem:

 • przywraca równowagę,
 • reguluje pracę serca i pobudza krążenie krwi,
 • pomaga uśmierzyć ból (w szczególności bóle porodowe),
 • stymuluje regenerację uszkodzonych tkanek,
 • leczy depresję poprzez wzmacnianie optymizmu i pogody ducha,
 • sprzyja leczeniu reumatyzmu i artretyzmu.

Każdy z nas może pokusić się o ochronny naszyjnik z tych pięknych koralików – wystarczy wejść na https://www.dekorynka.pl/malachit.html i zamówić określoną liczbę tych drobnych talizmanów.

zielony minerał
Źródło: Pixabay.com

Magiczne działanie malachitu to przede wszystkim ochrona, ale nie tylko. Kamień działa poprzez:

 • ostrzeganie przed niebezpieczeństwem – w obliczu zagrożenia potrafi pęknąć,
 • szczególną ochronę dzieci,
 • odpychanie uroków i złych spojrzeń,
 • pomoc w przechodzeniu zmian,
 • poprawę jakości snu,
 • przyciąganie klientów – jeśli umieszczony zostanie np. w sklepie.

Inne kamienie dla dobrej energii w ogrodzie

Malachit to nie jedyny minerał, którego moc ma zbawienny wpływ na rośliny. Równie silny jest kamień księżycowy – używany przez Indian Ameryki Północnej. Nie wolno go jednak zakopywać – musi mieć kontakt z promieniowaniem Księżyca. Najlepiej powiesić kamień księżycowy na drzewie lub na ogrodzeniu. Będzie przekazywał całej ogrodowej florze energię Księżyca, stymulując jej wzrost. Niestety – bujnie rozrosną się także chwasty.

Innym sposobem jest utworzenie ochrony przed złymi siłami oraz szkodnikami. Wystarczy wokół ogrodu rozłożyć kilka koralików agatu, hematytu i kwarcu dymnego. Ich także lepiej nie zakopywać. Taka bariera pomoże także zrelaksować się w poczuciu bezpieczeństwa i spokoju.

1 Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.