Komfort oferowany przez domy jednorodzinne sprawia, że coraz więcej osób decyduje się na rozpoczęcie budowy. Oczywiście należy zdawać sobie sprawę, że jest to kosztowne i czasochłonne. Jakim systemem budować dom? Dlaczego warto powierzyć to profesjonalnej firmie?

Budowa domu – system gospodarczy, zlecony, czy pod klucz?

Budowę domu, zakładając, że posiadamy odpowiednią działkę, należy rozpocząć od uzyskania niezbędnych pozwoleń i wyboru projektu, który będzie spełniał wymagania zarówno inwestora, jak i warunków zabudowy na danym terenie. Można w tym celu skorzystać z katalogu dostępnego na stronie https://new-house.com.pl/projekty-domow. Następnym etapem jest wybór systemu budowy. Inwestorzy często decydują się na system gospodarczy, który zakłada wykonanie jak największej ilości pracy samodzielnie lub z pomocą rodziny, czy znajomych. Niewątpliwie jest to najtańsze rozwiązanie jednak wymaga niemałych umiejętności oraz dużej ilości czasu, ponieważ budowa staje się pełnoetatowym zajęciem.

Innym sposobem jest budowa systemem zleconym, który zakłada wynajmowanie poszczególnych ekip budowlanych do konkretnych etapów budowy. Należy jednak pamiętać, że jest to ryzykowne przedsięwzięcie, ponieważ trudno w tym przypadku egzekwować gwarancję, czy wymagać najwyższej jakości. Dzieję się tak, ponieważ poszczególni fachowcy zrzucają zazwyczaj winę na swoich poprzedników. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest więc budowa domu pod klucz, co oznacza zlecenie kompleksowych robót jednej firmie. Jest to o tyle korzystne, że wynajmujemy fachowców, którzy gwarantują najwyższą jakość wykonania oraz realizują projekt od a do z.

Dlaczego warto wybudować dom z firmą?

Decyzja o budowie domu z firmą to często jedna z najlepszych życiowych decyzji. Wynika to z faktu, że budowa domu z firmą pozwala:

– oszczędzić czas – inwestor skupia się jedynie na uzgadnianiu kolejnych decyzji oraz monitorowaniu postępów, dzięki czemu jego praca zawodowa, czy rodzina nie schodzi na dalszy plan;

– oszczędzić nerwy – każdy, kto budował dom wie, że jest to bardzo nerwowy okres. Nierzetelni fachowcy, problemy z dostawą materiałów, czy zwyczajne przemęczenie to kwestie, które negatywnie odbijają się na nerwach i zdrowiu. Budując dom z firmą unikamy tych problemów;

– mieć gwarancję jakości wykonanych prac – wybór profesjonalnego wykonawcy gwarantuje odpowiednią jakość, co trudno osiągnąć budując samodzielnie;

– przyspieszyć proces budowy – jednym z powodów opóźnień w budowie domu jest oczekiwanie na fachowców, czy zamówione materiały budowlane. Budując dom z firmą można ukończyć go dużo szybciej, ponieważ to ona odpowiada za przestrzeganie harmonogramu robót oraz odpowiednio wcześniejsze zamawianie materiałów.

Oczywiście nie są to wszystkie zalety wynikające z budowy domu z firmą. Należy oczywiście pamiętać, że uzyskanie korzyści jest uwarunkowane wyborem odpowiedniego wykonawcy. Powinna to być doświadczona firma, która może pochwalić się pozytywnymi opiniami poprzednich inwestorów. Przykładem może być firma New House, której realizacje są dostępne pod linkiem https://new-house.com.pl/realizacje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.