Zalety paneli fotowoltaicznych są w większości znane. Chociaż inwestorzy chętnie sięgają po takie rozwiązanie dla gospodarstw domowych, fotowoltaika jest też świetnym sposobem na zmniejszenie kosztów działania przedsiębiorstwa. Obniżenie rachunków za prąd to jednak niejedyna korzyść.

Fotowoltaika dla firm redukuje koszty prądu

To jedna z najważniejszych i najbardziej oczywistych korzyści z posiadania instalacji PV. Fotowoltaika dla firm zapewnia produkcję prądu dzięki promieniom słonecznym. Jeśli zakład pracy funkcjonuje w dzień, cała produkcja może zostać wykorzystana na cele funkcjonowanie maszyn i innych urządzeń zainstalowanych w firmie. Bieżąca konsumpcja jest korzystniejsza dla firmy ze względu na brak konieczności ponownego odbioru energii elektrycznej od dystrybutora. Należy pamiętać, że nigdy nie uda się odebrać 100% energii wyprodukowanej przez fotowoltaikę. Dla instalacji do 10 kW jest to 80%, a dla instalacji od 10 do 50 kW 70%.

Maksymalizacja autokonsumpcji wymaga instalacji magazynów energii. Daje to wiele korzyści. Taka fotowoltaika dla firm zapewnia magazynowanie nadwyżek bez konieczności odprowadzania ich do dystrybutora i ponownego odbioru ze stratą. Poza tym przedsiębiorstwo działające również nocą (piekarnie, centra logistyczne, stacje benzynowe, obiekty medyczne) mogą konsumować energię zgromadzoną w magazynach i wytworzoną w dzień.

Panele fotowoltaiczne zapewniają niezależność

Funkcjonowanie przedsiębiorstw jest zależne w dużej mierze właśnie od energii elektrycznej. Jej nagły brak może spowodować ogromne straty. Fotowoltaika dla firm sprzyja niezależności od zewnętrznych dystrybutorów energii elektrycznej. Oczywiście trudno jest mówić o 100-procentowej niezależności, jednak każde przedsiębiorstwo mające panele słoneczne jest w większym stopniu chronione od nagłego zaniku prądu.

Dodatkowym czynnikiem pomagającym zbudować taką niezależność są wspomniane wcześniej magazyny energii. Jeśli dojdzie do wyłączenia prądu w godzinach nocnych, instalacja automatycznie udostępni zmagazynowany wcześniej prąd dla wszystkich urządzeń. W trakcie dnia energia elektryczna będzie dostarczana z paneli słonecznych, więc przedsiębiorca nawet nie zauważy zaniku prądu od dystrybutora.

Wizerunek ekologicznej firmy dzięki instalacji PV

Kolejny plus wynikający z posiadania instalacji PV to kwestia wizerunkowa. Zwiększenie świadomości działań prośrodowiskowych wymusza na osobach decyzyjnych podejmowanie decyzji zmniejszających zanieczyszczenie powietrza, wody i gleby. W polskich warunkach, gdzie prąd generowany jest głównie na skutek spalania węgla, budowa własnej instalacji fotowoltaicznej to duży krok w stronę ekologii. Klienci doceniają starania firm, które troszczą się o środowisko i chętniej korzystają z ich oferty.

Oczywiście fotowoltaika ma jeszcze więcej korzyści. Można wymienić tu, chociażby dogodne finansowanie dla przedsiębiorców czy możliwość odliczenia od podatku. Zyski finansowe i wizerunkowe możliwe są na wielu płaszczyznach. Kluczem do wieloletniej bezproblemowej eksploatacji fotowoltaiki jest skorzystanie z usług profesjonalnych monterów.

Więcej informacji znajdziesz tutaj: https://www.energy-on.pl/fotowoltaika/dla-firmy-oferta/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.