Uniwersytet w Białymstoku kształci na studiach ścisłych, humanistycznych,przyrodniczych oraz społecznych. Ponad 9 tysięcy studentów, ma możliwość szerzenia swojej wiedzy w wybranych dziedzinach nauki. W każdym roku, władze uczelni wraz z kadrą pedagogiczną, realizują liczne projekty naukowe, finansowane z funduszy krajowych oraz zagranicznych. Bez wątpienia warto postawić na edukację na białostockiej uczelni. Wielu zastanawia się jednak, jak po całym procesie rekrutacji i otrzymaniu wiadomości o przyjęciu na studia, opłacić legitymację studencką. Dziś, z pomocą informacji dostępnych w systemie USOS UwB, postaramy się udzielić trafnej odpowiedzi na to pytanie.

Jestem studentem!

Otrzymałeś już gratulacje od rodziny i bliskich, z powodu pomyślnego finału rekrutacji na wybrany kierunek studiów? Wiesz już, że za kilka tygodni, będziesz jednym z uczniów Uniwersytetu w Białymstoku? Świetnie! I my gratulujemy, życząc samych sukcesów na edukacyjnej ścieżce kariery!

Jednak pewnie zostało jeszcze trochę formalności do pozałatwiania. Od jakiegoś już czasu na UwB funkcjonuje Uniwersytecki System Obsługi Studiów, który dostępny jest poprzez internetową stronę USOSweb.

Wielu zastanawia się, jak korzystać z tego komputerowego systemu i jak zapłacić za swoją legitymację studencką.

USOS UwB – zakładka „Płatności”

System USOS stworzony został w celu ułatwienia dostępu do ważnych informacji oraz szybszego załatwiania formalności, tak przez studentów jak i wykładowców uniwersyteckich. Opłaty za elektroniczną legitymację studencką dokonamy właśnie w tym systemie, bez wychodzenia z domu.

Wystarczy zalogować się na swoje konto w systemie USOSweb UwB i przejść do zakładki „dla studentów”, a następnie kliknąć na podstronę „płatności”. Na ekranie naszego komputera powinno pojawić się okno tak właśnie zatytułowane. Kliknijmy teraz na opcje „należności nierozliczone”. Brak wygenerowania przez dziekanat należności spowoduje, że pojawi nam się informacja o braku nierozliczonych należności. Wówczas zalecamy cierpliwie czekać.

Natomiast jeśli po wejściu na podstronę „należności nierozliczone” dokonano naliczeń opłat, informacja ta pojawi się w centrum nowo otwartego okna.

Opłatę za legitymację studencką, uiścimy poprzez wydrukowany blankiet z indywidualnej strony studenta lub w formie natychmiastowego przelewu, co jest niezwykle wygodną alternatywą.

studentki
Źródło: Pixabay.com

Ważne!

Dokonując wpłaty, dobrze zweryfikujmy numer rachunku konta bankowego, widniejący pod komunikatem „pobierz blankiet wpłaty”. Ostatnie 11 cyfr powinno być tożsame z Twoim numerem PESEL. Jeśli pojawią się jakiekolwiek wątpliwości, należy skontaktować się z uczelnianym dziekanatem, aby zostały naniesione ewentualne poprawki. Niestety, ale uczelnia nie ponosi odpowiedzialności za pomyłki dokonane przez osobę wpłacająca i zwyczajnie możemy stracić przesłaną na błędny numer konta sumę pieniędzy.

Po zaksięgowaniu wpłaty pojawi się informacja w systemie USOS UwB. Może to potrwać nawet kila dni, zatem zachęcamy, aby się nie niecierpliwić.

Mobilny USOS UwB

Dostępna jest także mobilna wersja systemu USOS UwB. Każda uczelnia ma własną wersję Mobilnego Systemu USOS. Tak też jest w przypadku Uniwersytetu w Białymstoku. Studenci mają możliwość pobrania aplikacji ze sklepu Google Play. To bardzo wygodna opcja, która umożliwi śledzenie bieżących informacji na telefonie, w dowolnym momencie i miejscu.

UwB to wiodący ośrodek naukowo-dydaktyczny w Polsce północno-wschodniej. Uczelnia prowadzi badania naukowe na bardzo wysokim poziomie, współpracując z prestiżowymi jednostkami naukowymi, nie tylko w kraju, ale i na świecie. Przy użyciu nowatorskich metod badawczych, naukowcy starają się odpowiedzieć na potrzeby współczesnego świata.

Uniwersytet pragnie być przyjaznym miejscem dla pracowników oraz studentów. Zatem jest to bez wątpienia godna polecenia uczelnia, do studiowania i rozwoju swojego intelektu. Sporym udogodnieniem jest także wspomniany system USOS UwB, który ma szeroki obszar zastosowań, ułatwiający funkcjonowanie studentom. Jednym z nich jest opisana w dzisiejszym artykule opcja płatności za usługi edukacyjne, w tym także legitymację studencką.

Źródło:

  • https://uwb.edu.pl/.

1 Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.