Posiadanie nawet najmniejszego tarasu przy domu jest marzeniem wielu osób. To przestrzeń na świeżym powietrzu, gdzie możemy rozstawić meble ogrodowe, parasol i odpowiednie oświetlenie. To idealna przestrzeń do spędzania wolnego czasu, czytania książek i wypicia porannej kawy. Aranżacja tarasu powinna być dobrze zaplanowana i przemyślana pod każdym względem. Warto wykorzystać każdy metr kwadratowy przestrzeni i uwzględnić zadaszenie tarasu, które zabezpieczy nas przed zmiennymi czynnikami atmosferycznymi i pomoże w utrzymaniu czystości. Taras to swego rodzaju przedłużenie salonu. Wydłuża naszą przydomową przestrzeń i otwiera przed nami nowe możliwości.

Aranżacja przydomowego tarasu porady i sprytne rozwiązania

Jak dobrze urządzić taras? Przede wszystkim trzeba wszystko dobrze zaplanować. Pośpiech nie będzie tu dobrym doradcą. Musimy uwzględnić rozmiar naszej przestrzeni i do niej dostosować aranżację tarasu, tak aby spełniała wszystkie nasze potrzeby. Dodatkowo warto zwrócić uwagę na to, w jakim kierunku nasz taras jest położony. Czy będzie mocno nasłoneczniony, a może wręcz odwrotnie. Warto także zadbać o prawidłowe odprowadzenie wody. Kiedy uwzględnimy te aspekty i sprawimy, że taras będzie przestrzenią wielofunkcyjną, możemy przejść do wybrania odpowiedniego oświetlenia, naturalnych roślin i wszelkiego rodzaju dodatków. Warto wyposażyć się również w dodatkowe akcesoria, które zbudują klimat naszego tarasu. Popularnym dodatkiem, który coraz częściej gości na tarasach, jest pochodnia bambusowa, która pełni dwie funkcje. Z jednej strony jest świetnym pomysłem na oświetlenie podczas wieczornych spotkań przy grillu, czy rodzinnych uroczystościach. Stwarza niepowtarzalny nastrój i klimat. Z drugiej strony jest świetnym sposobem na odstraszanie owadów. Wystarczy do zbiorniczka dodać odpowiednie olejki zapachowe, które przegonią intruzów z naszego tarasu.

Jakie meble na taras będą najlepsze?

Posiadanie tarasu to ogromne szczęście. Otwiera przestrzeń naszego domu i stanowi jego przedłużenie. Aby służył nam wiele lat trzeba odpowiednio go wyposażyć. Kluczowym elementem są meble. Kupując je musimy wziąć pod uwagę nie tylko design, ale także ich odporność na działanie warunków atmosferycznych. Meble ogrodowe muszą być trwałe i odporne na deszcz. Dodatkowo utrzymanie ich w czystości również nie powinno nastarczać problemów. Idealnym rozwiązaniem, nie wymagającym konserwacji, są meble wykonane z technorattanu lub nie poddającego się rdzy aluminium. Zazwyczaj dobrze sprawdzają się także modułowe sofy, które można dowolnie przestawiać i stworzyć kształt siedziska dopasowany do dostępnej przestrzeni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.