O blogu

narzędzia ogrodnicze, blog ogrodniczy

Lilla Frerichs (publicdomainpictures.net)

Blog ogrodniczy ogrodoman.pl powstał z myślą o pasjonatach pracy i odpoczynku wśród zieleni, zarówno tych całkiem początkujących w swych ogrodniczych poczynaniach, jak i prawdziwych rabatowych weteranów.
Chcemy systematycznie przekazywać różnego rodzaju ogrodnicze ciekawostki, porady dotyczące pracy przy domu czy po prostu dzielić się pomysłami na pielęgnację ogródków. Lubimy dzielić się swoją wiedzą, bo wiemy, jak wiele o pracy w ogrodzie można nauczyć się od siebie nawzajem.
Postawiliśmy też przed sobą śmiały plan stworzenia na tej stronie poręcznego słownika ogrodniczych pojęć, który niewątpliwie będzie przydatny dla zielonych neofitów. W ten sposób każde niejasne w pierwszej chwili sformułowanie czy nazwę zawartą w artykułach będzie można od razu sprawdzić w zakładce „Słownik”. Z kolei atlas czy też katalog roślin, może być inspiracją do powiększania zasobów swojego ogrodu i stanowić niesamowitą bazę wiedzy, jak najpopularniejsza Wikipedia
Dwa kolejne działy, to „Choroby, szkodniki” oraz „Wyposażenie ogrodnika”. Nietrudno się domyślić, co będziemy opisywać w tym pierwszym 🙂 Zależy nam, aby ogrodnik w potrzebie, zaraz po tym jak zacznie się zastanawiać co też takiego niszczy jego drogocenne rośliny, mógł znaleźć odpowiedź na tej stronie i zdecydować, jaką metodę walki obrać. W drugim dziale natomiast będziemy prezentować, testować, polecać i odradzać wszystko co może znaleźć zastosowanie w ogrodzie a nie jest rośliną. Weźmiemy wiec pod lupę łopaty, sekatory, obuwie robocze, meble ogrodowe i wiele wiele innych. Ogrodoman jest pełen pomysłów 🙂
Liczymy, że jeśli macie pomysły na nowe działy – podzielicie się nimi, ponieważ naszym marzeniem jest tworzyć blog ogrodniczy od praktyków dla praktyków. Dlatego jeśli będziecie mieli jakiekolwiek pytania, wątpliwości, czy też sami chcielibyście napisać coś na stronach Ogrodomana – czujcie się zaproszeni!
Możecie się z nami kontaktować poprzez komentarze, wysłanie maila na adres ogrodoman@gmail.com lub wypełniając poniższy formularz kontaktowy. Z radością odczytamy każdą wiadomość, postaramy się również na wszystkie z nich odpowiedzieć.

Formularz kontaktowy

Zachęcamy do kontaktu z nami!
Imię i nazwisko:*
E-mail:*
Twoja wiadomość:
Wpisz symbole widoczne w okienku:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.