Meble ogrodowe na taras

Facebooktwittergoogle_pluspinterestmailFacebooktwittergoogle_pluspinterestmail
Ocena czytelników:
[Głosów: 1 średnia: 5]

Meble ogrodowe na taras to nierzadko spore wyzwanie zakupowe – szczególnie mając na uwadze różnorodność dostępnej oferty.

Zanim zdecydujemy się na zakup, warto pomyśleć o funkcji, jaką mają pełnić meble na naszym tarasie. Trzeba wziąć pod uwagę materiał, kolorystykę, układ i oczywiście cenę. Te elementy wpływają na styl otoczenia – najlepiej, aby z nim współgrały – np. z donicami, czy charakterem ogrodu. Na rynku mamy duży wybór mebli z rattanu, technorattanu, drewna, plecionek, wikliny, metalu, z elementami szkła czy z plastiku! Pamiętajmy, że meble ogrodowe są wystawione na działanie silnych i zmiennych warunków pogodowych, dlatego trwałość jest kluczowym elementem doboru zestawu tarasowego. Narażone są one na silne słońce, wiatr czy deszcz – dodatkowo trzeba pamiętać o ich przezimowaniu, co dla wielu posiadaczy np. tarasu w bloku może być nie lada wyzwaniem. W takim przypadku warto zdecydować się na komplet mebli składanych. Złożone okrywasz pokrowcem i wynosisz do schowka. W skrajnych przypadkach, gdy gabaryty mebli są już zbyt duże na nasze schowki, piwnice czy garaże – trzeba zostawić je na tarasie. Konieczne jest szczelne okrycie ich już jesienią, a także użycie odpowiednich preparatów chroniących przed mrozem. Takich problemów na pewno nie będziemy mieli z meblami z metalu, żeliwnych, czy z plastiku mrozoodpornego. Po wyborze pozostaje nam już tylko pełen relaks. Zobacz tutaj najpiękniejsze meble ogrodowe.

Co wziąć pod uwagę wybierając meble ogrodowe?

 

 1. charakter ogrodu
 2. przestrzeń jaką mamy do dyspozycji
 3. własny budżet
 4. materiał, który lubimy
 5. możliwość przechowywania zimą
 6. wielkość kompletu
 7. rodzaj mebli i styl: jak krzesła, czy fotele, kanapy
 8. kolorystykę
 9. potrzeby w utrzymaniu
 10. elementy dodatkowe, jak parasol, hamak, huśtawka

Prezentuję przegląd najciekawszych mebli ogrodowych do wykorzystania na tarasie oraz na balkonie. Przyjemnej lektury i miłego oglądania zdjęć z galerii!

 

Facebooktwittergoogle_pluspinterestmailFacebooktwittergoogle_pluspinterestmail
Bookmark the permalink.

One Comment

 1. Podobają mi się szczególnie meble ogrodowe Patio! Super na mały ogród:)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.