Najlepsze kwiaty do sypialni poprawiające zasypianie

Facebooktwittergoogle_pluspinterestmailFacebooktwittergoogle_pluspinterestmail
Ocena czytelników:
[Głosów: 5 średnia: 2.2]

Kwiaty do sypialni – lista prozdrowotnych odmian kwiatów, wspierających zasypianie i relaksujący odpoczynek. Sprawdź, jak działa wężownica oraz geranium.

Lawenda – polecana ze względu na relaksujący aromat, który pomoże nam spokojnie zasnąć i wstać wypoczętym. Ceniona jest szczególnie za olejek eteryczny, który zgromadzony jest w całej roślinie i szybko się uwalnia podczas dotknięcia krzewinki.

 

Geranium to dobroczynna roślina – m.in. zabija bakterie, jonizuje ujemnie pomieszczenie, co jest korzystne dla naszego zdrowia. Spożywana pomaga przywrócić równowagę hormonalną u kobiet – można ją parzyć w formie naparu. A jej zapach w sypialni pomoże przy bezsenności. Sprawdzonym sposobem jest suszenie listków geranium i wkładanie takiego woreczka z ziołami do poduszki – a problem z zasypianiem zniknie.

 

Wężownica, czyli Sansewieria gwinejska – to wspaniała roślina, chyba dość rzadko dziś doceniana. Oczyszcza powietrze z formaldehydu (składnik lakierów i farb) i benzenu. W zamian produkuje dużą ilość tlenu także w nocy. Ciekawostką jest, że rdzenni mieszkańcy Afryki z jej włókien sporządzają cięciwy łuków.

 

Aloes – szczególnie polecane są odmiany Aloe Vera oraz Aloe arborescens. Powietrze przesuszone centralnym ogrzewaniem oraz klimatyzacją nie wpływa na zdrowotność tej rośliny. Pochłania z powietrza do 90% formaldehydu oraz produkuje tlen, również w nocy, pobierając z wydychany dwutlenek węgla.

 

Skrzydłokwiat to piękna roślina, o której pisaliśmy w tym artykule: Jak pielęgnować skrzydłokwiat?

 

Zielistka – ta niepozorna roślina  i mało wymagająca oczyszcza powietrze z lotnych związków chemicznych wydzielanych przez syntetyczne tkaniny, płyty wiórowe, lakiery czy plastikowe elementy wyposażenia. Oddaje do otoczenia spore ilości tlenu.

 

Storczyk – ta ciesząca się w ostatnim czasie ogromną popularnością roślina, oprócz urody obdarza nas też dobroczynnym wpływem na powietrze w pomieszczeniach. Dostarcza bowiem dużą ilość tlenu. Warto więc na takiego pięknego storczyka przewidzieć miejsce w swojej sypialni.

Facebooktwittergoogle_pluspinterestmailFacebooktwittergoogle_pluspinterestmail
Bookmark the permalink.

One Comment

  1. lubie to, swietne zdjecia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.